درباره ما
درباره ما

گروه صنعتی گلرنگ به عنوان بزرگترین هلدینگ خصوصی کشور با بیش از 35.000 همکار که مالک بزرگترین فروشگاه های زنجیره‌ای در صنعت خرده فروشی کشور نیز می باشد، اقدام به راه اندازی فروشگاه زنجیره‌ای جدیدی با ماهیت متفاوت به نام فروشگاه زنجیره‌ای گندم نموده است.

 

استراتژی فروشگاه های زنجیره ای گندم

 با توجه به اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور در مدل‌های هایپر مارکت و همواره تخفیف (دیسکانت) فعال هستند؛ فروشگاه زنجیره‌ای گندم با ماهیت فروشگاه‌های سوپرمارکتی و با متراژ متوسط زیر 100متر در اصل متفاوت از آن‌ها بوده و بدیهی است به دلیل ویژگی های متمایز، رقابتی با سایر فروشگاه های زنجیره ای نخواهد داشت.

در همین راستا باید بدانیم که مهمترین ویژگی فروشگاه گندم، حفظ و توسعه کسب‌ و کارهای کوچک و حمایت از آن‌ها با مدل فرانچایز خواهد بود تا این قشر زحمت‌کش بتوانند با استفاده از مدرن‌ترین امکانات کسب‌ وکار، سوپرمارکت‌های خود را توسعه داده و به درآمد بالاتری نیز دست یابند.

به دلیل ماهیت محلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای گندم و نفوذ در محله‌ها و نیز استقرار در نزدیکترین نقطه به مشتریان، این فروشگاه ها به طور متوسط در ابعاد 30 تا 100متر در حال راه اندازی بوده و مدل کسب وکار آن‌ها مانند سوپر مارکتهای محلی اما به شکل مدرن و یکپارچه خواهد بود.

 

شعار اصلی فروشگاه های زنجیره ای گندم

اولین شعار فروشگاه زنجیره ای گندم ایجاد”حس خوب خرید” برای مشتری می باشد. فروشگاه گندم با ویژگی هایی که دارد و نیز با خدمات مختلفی که ارائه می دهد قصد دارد بیشترین میزان رضایتمندی را برای مشتریان ایجاد نماید. 

      

اهداف کسب و کار گندم

تأمین مایحتاج روزمره و ضروری خانوار با تنوع مناسبی از گروه های مختلف کالایی با برندهای برتر و پر مخاطب بازار می باشد.

ایجاد سود و منفعت 4 سویه (win-win-win-win) برای 1- مشتری 2- تأمین کننده 3- مالک (فرانچایزر) و 4- شرکت گندم

 

ویژگی های فروشگاه های گندم

1-تنوع بالای کالا

از استراتژی‌های اساسی فروشگاه گندم می باشد؛ زیرا لازمه فروشگاه های زنجیره ای‌ گندم به عنوان سوپرمارکتهای محلی مدرن، تنوع مناسبی ازمحصولات در گروه‌های کالایی مختلف است. به همین دلیل سبد کالایی گندم بسیار متنوع و متشکل از بهترین برندهای بازار پیش بینی شده تا پاسخگوی نیاز مشتریان محلی باشد.

2-خدمت رسانی به مردم در همسایگی آن‌ها

فروشگاه‌های گندم با توجه به موقعیت منطقه ای، ابعاد و تنوع کالایی مورد نیاز مناطق مختلف جغرافیایی با 3 رتبه یک تا سه ستاره سطح بندی خواهند شد. با این کار می توانیم هدف خود را که همان خدمت رسانی ویژه به مردم در همسایگی آن‌ها است را متناسب با شرایط و نیاز مشتریان هر منطقه به انجام رسانیم.

3-تخفیفات دوره‌ای و مناسبتی

فروشگاه زنجیره ای گندم همواره تخفیف نبوده و لیکن به صورت مناسبتی و دوره‌ای اقدام به ارائه تخفیفات مورد نظر خود خواهد نمود.

4-زنجیره تأمین متمرکز

همانند به‌روز‌ترین خرده‌فروشی‌های دنیا، سیستم سفارشات و زنجیره تأمین فروشگاه‌های گندم چه در خصوص فروشگاه های تحت مالکیت وچه در خصوص شعب فرانچایزی به صورت متمرکز بوده وکالاها درب انبارهای گندم تحویل خواهند شد. لجستیک و توزیع فروشگاهی نیز بر عهده زنجیره تأمین گندم خواهد بود تا بهینه ترین حالت ممکن برای همه ذینفعان فراهم شود.

 

طرح توسعه گندم

فروشگاه‌ زنجیره‌ای گندم با 30 فروشگاه در نیمه اول مهر ماه1399 در 2 استان تهران و البرز افتتاح شعب خود را آغاز و در ادامه مسیر با استفاده از ظرفیت‌های حوزه فرانچایزینگ، برنامه توسعه فروشگاهی را ادامه خواهد داد.