با اینکه گندم در مدت زمان کوتاهی توانسته شعب متعددی در استان تهران و البرز قدم بزرگی به سمت توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود بردارد، اما قطعا یکی از جدیدترین اتفاقات مثبت گندم، افتتاح شعبه استانی جدیدی در شهر رشت، گیلان بوده است به طوری که این امر گویای توسعه‌ی روزافزون این برند در خاک حاصلخیز گیلان خواهد بود. این شعبه که در خیابان مدافعان سلامت، خیابان استقامت قرار دارد، در 18 اسفند 1399 راه‌اندازی شد تا سرآغاز رویدادهای خوب دیگر در این استان زیبا و بافرهنگ شود.

محله استقامت، یکی از محله‌های قدیمی رشت محسوب می‌شود که با توجه به نزدیکی بزرگراه بهشتی دسترسی مناسبی به مراکز درمانی ورزشی و تفریحی دارد و یکی از پررفت‌ و آمدترین محله‌های رشت محسوب می‌شود. از محله‌های اطراف فروشگاه استقامت، محله اتحاد، شهدا و کوی شهید رجایی می‌توان اشاره کرد.

فرایند تجهیز و آماده‌سازی فروشگاه در حدود یک هفته زمان برد و در این مدت تنوع بالایی از محصولات روی قفسه‌ها چیده شد و بیش از 3000 محصول مختلف در فروشگاه ارائه شدند. به این ترتیب، در هیجدهم اسفند فروشگاه شعبه استقامت گندم افتتاح شد و از همین رو، همان‌طور که انتظار می‌رفت، استقبال از افتتاحیه خوب بوده است.